31 października 2015, autor: Ryszard Dąbroś

Winylobranie #7 w Kordegardzie i coś więcej.

Stajemy na głowie aby nasza inicjatywa wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych Warszawy. Nie jest to łatwe zadanie bo terminy mamy nieregularne, lokalizacje co wydarzenie to inne i formuła również zmienna. Jednak zawsze cele te same, czyli dotrzeć do przypadkowych ludzi, nieuaktywnionych i ukrytych kolekcjonerów, a także do doświadczonych wyjadaczy. Stworzyć wszystkim atmosferę do rozmów, dyskusji oraz miłej zabawy.

https://make-essay.net/essay-writing-service
Kiermasz_fb-01

W splocie przypadkowych sytuacji i dobrych pomysłów udało nam się nawiązać rozmowy z Narodowym Centrum Kultury, a dokładnie z Galerią Kordegarda. To właśnie w Kordegardzie miały miejsce takie wystawy jak: Stanisław Zagórski – Radosław Szaybo Wystawa Okładek Płyt Winylowych, To jest okładka płyty, czy też ostatnio Płocka13 – u źródeł polskiej fonografii (o której ostatnio pisaliśmy: Płocka 13 przy Krakowskim w Kordegardzie – czuli powrót do źródeł). Dzięki tym wystawom oraz słabością do płyt gramofonowych Zastępcy Dyrektora ds. Rozwoju Kultury Pana Kazimierza Monkiewicza Galeria Kordegarda jest doskonałym partnerem, a zarazem miejscem na zorganizowanie kiermaszu Winylobranie #7.

IMG_20140818_115515IMG_0817

Jak już tradycja nakazuje, poza kiermaszem organizujemy dla Was coś dodatkowo. Tym razem zapraszamy na spotkanie z Mieczysławem Stochem. Miałem okazję odbyć podróż po winyle właśnie z Panem Stochem i muszę przyznać, że takich historii o płytach jeszcze nie słyszałem! Podróż trwała ok.10 godzin i nie schodziliśmy z tematów fonografii i nagrań analogowych. Dyskusje oplecione były opowieściami z lat 80 i 90, kiedy wszyscy powoli nakierowywali się na nurt płyt CD i kaset magnetofonowych. Rozmowy trwałyby dłużej, jednak nasza wyprawa szczęśliwie dobiegła końca w Warszawie. Zdecydowanie polecam tę część Winylobrania, która zacznie się od godziny 14:00.

IMG_6818-EditIMG_6794-Edit

Mieczysław Stoch oczywiście wystawi niewielką część swojej kolekcji na sprzedaż, a tam można znaleźć rarytasy wszelkiej maści. Na Winylobraniu będziecie mieli okazję kupić płyty z kolekcji Konrada Kucza, Kamila z Tamka, Konrada Szymanka, Wojtka z Płyt Gramofonowych, Darka z Tamka, Pawła Janiszewskiego i także Winylobranie wystawi część swojej kolekcji (czyli my też wystawimy część naszej kolekcji :-)) Wszyscy jesteśmy otwarci i chętni, żebyście aktywnie uczestniczyli w zakupach, tzn. pytajcie, zagadujcie i dyskutujcie. Na naszym profilu udostępniamy krótkie opisy wystawców i właśnie tam znajdziecie wskazówki do kogo warto się zwrócić i z jakim tematem.

IMG_5735-EditIMG_5826-Edit

Serdecznie Was zapraszam już 7 czerwca od godz. 12.00 do Kordegardy na Winylobranie #7. Śledźcie profil wydarzenia, tam czekają Was nowości i konkursy związane z naszym kiermaszem.

Do zobaczenia!

Galeria Kordegarda

ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00-071 Warszawa

7 czerwca 2015 r. godz. 12:00 – 18:00

14:00 spotkanie z Mieczysławem Stochem – największym fascynatem i kolekcjonerem płyt gramofonowych w Polsce!