17 czerwca 2020, autor: Dominik Pajewski

5. obowiązkowych numerów na lato, które trzeba odpalić, gdy nadchodzi fala upałów

Lato w Polsce ma to do siebie, że potrafi o nas zapomnieć, jednak patrząc na to co się dzieje z pogodą, w Polsce będzie raczej ładnie. Gdy nadchodzi pierwszy dzień lata, warto na szybko odpalić jakiś fajny numer, który zrobi odpowiedni klimat. Oto 5 numerów, które idealnie pasują do letniego klimatu.

Vavamuffin – Bless

”Powietrze pachnie jak malinowa Mamba. Nikt nie przeklina, nikt nie mówi karamba”.

Tekst znany bardzo dobrze, jednocześnie nośny i nastajający pozytywnie. Generalnie, można by tutaj wrzucić kilka innych numerów Vavamuffin, jednak ”Bless” z albumu ”Vabang” idealnie pasuje na początek lata.

ZETENWUPE feat. Kuba Knap – Wisełka

Im cieplej na dworze, tym więcej ludzi nad Wisłą. Nie ma co się dziwić, w ciągu ostatnich lat schodki nad Wisłą stały się prawdziwie kultowym miejscem, które odwiedzają tysiące osób. Numer Zetenwupe, z gościnnym udziałem Kuby Knapa, to prawdziwy hymn ludzi odwiedzających schodki w lato.

The Offspring – The Kids Aren’t Alright

Sam riff na początku robi robotę i momentalnie nastraja pozytywnie. Z resztą, muzyka The Offspring to jak każdy kalifornijski punk rock, dobra muza na lato. Z drugiej strony album ”Americana” w całości jest idealny na lato.

Touch and go – Tango in Harlem

Projekt Touch and Go, na pierwszy rzut oka może tutaj totalnie nie pasować. Wracając jednak w ciepłą, letnią noc ze spotkania ze znajomymi, warto odpalić go sobie na słuchawkach. Ciepło bijące od nagrzanych chodników i ta melodia, klimat sam się buduje.

Bob Marley – Jamming

Numer ”Jamming” najlepiej pasuje tekstowo i klimatycznie do letniej atmosfery, która już zaczyna panować. Nieśmiertelne kawałki prekursora reggae zawsze odnajdują się w różnych sytuacjach, także i rozpoczęcie lata z tym numerem może być dużo fajniejsze.